کد محصول: GF9637

کربو بیس ۲۰۰۰ گرم

برند: Doobis
وضعیت: موجود
مقایسه
  • دکستروز و مالتود کسترین
  • ترکیب متناسبی از کربوهیدرات های طبیعی
  • کمک به بازسازی ذخایر گلیکوژن
  • جلوگیری از افت قند خون
  • افزایش استقامت
  • تسریع بازتوانی
پرداختی شما: 54,000 تومان

مشخصات محصول

کشور سازنده
سن مصرف بدون محدودیت
نوع محصول پودر
وزن/تعداد/حجم 2000 گرم
شرکتی بله
لیبل اصالت محصول بله
مناسب برای اقایان و خانم ها
مجوز از سازمان غذا و دارو بله

معرفی محصول

کربو از دکستروز و مالتو دکسترین ساخته شده است.

دکستروز که عموما گلوکز یا د – گلوکز یا قند خون نامیده می شود بصورت طبیعی در غذاها یافت می شود.

دکستروز یک واحد مونوساکارید ( C۶H۱۲O۶ ) است و ایندکس گلایسمیک ( کربو هیدرات جذب شده که باعث بالا رفتن قند خون می شود ) بالایی معادل ۱۰۰ دارد.

مالتو دکسترین یک کربو هیدرات شیرین و زود جذب است که از ذرت به دست می آید.

نشاسته پخته می شود و سپس اسید یا آنزیم ها ( شبیه مکانیسم جذب کربو هیدراتها در بدن ) باعث میشود نشاسته به زنجیره های کوچک ( سه تا ت زنجیره مالتو دکسترین ) تبدیل شود.

بهترین روش مصرف استفاده از دکستروز و مالتو دکسترین به نسبت مساوی است و بهترین زمان مصرف صبح ناشتا و بعد از تمرین می باشد.

تحقیقات نشان می دهد بالا رفتن حجم ذرات غیر محلول در لوله گوارش حرکت این لوله را کند می کند بنابراین همراهی مالتو دکسترین به عنوان یک ذره نا محلول تر نسبت به دکستروز حرکت دستگاه گوارش را کم کرده باعث حداکثر ساخت گلیکوژن ، هیدراتاسیون و کارایی بیشتر می شود.

بنابراین کربو با نسبت حجمی مساوی از دکستروز و مالتو دکسترین یک انتخاب مناسب بعد از ورزش است.


نحوه مصرف کربو بیس ۲۰۰۰ گرم

صحبت این است که چگونه باید پس بارگیری این نوع مکمل را انجام داد. در این مقاله سعی شده به نکات مهم نحوه مصرف مکمل کربوهیدرات اشاره شود

قبل از تمرین کربوهیدرات نخورید. آن را با فاصله قبل ار تمرین مصرف نمایید به عنوان مثال : ۲ ساعت قبل از تمرین

و بین ۱۵ دقیقه تا یک ساعت بعد از تمرین

– سعی کنید زمان شروع تمرین حدود ساعت ۵ تا ۷ بعد از ظهر باشد. یعنی در عصر تمرین نمایید

به همین سادگی . البته شاید به نظرتان آشنا بیاید چرا که بارگیری کربوهیدرات بعد از تمرین توصیه شده درسته؟ اما نکته اینجاست که نشاسته ها و قند در نیمه اول روز خیلی راحتر می توانند به صورت چربی در بدن ذخیره شوند.

در تمرین با وزنه عضلات می توانند قند را جذب کنند.

بعد از تمرین می توانید یک نوشیدنی پر کربوهیدرات میل کنید و پس از آن سراغ پیتزا ، نان ، ماکارانی ، کیک ، موز و … بروید . یادتان باشد که بعد از تمرین همچنان سطح کربو هیدرات را بالا نگهدارید تا بدن مواد لازم و ضروریشان تأمین شود.


شناخت قوانین :

فکر نکنید می توانید به باشگاه بروید و یک جلسه تمرین سبک اجرا کنید و پس از آن سراغ پس بارگیری کربوهیدرات بروید می شود از صبح تا عصر روی کاناپه لم داد و ۵ به بعد شروع کرد به مصرف کربوهیدرات ، اما مسئله این است که تمرین باید سخت و شدید باشد سوپرست و تکرارهای اضافی به کار نمی آیند. فقط شدید کار کنید و جلسات تمرین را سنگین نگهدارید. بافت عضله باید تحت اضافه بار قرار بگیرد تا اجازه پیدا کند که قند را جذب کند. شما باید برای چندین ست تا نزدیک ناتوانی پیشروی کنید یا ست های سنگین اجرا کنید وهر چه سنگین تر وزنه بزنید کربوهیدرات بیشتری خواهید سوزاند و در زمان پس بارگیری بیشتر می توانید وارد عضله کنید . شاید فکر کنید عدم مصرف کربوهیدرات قبل از تمرین قدرت شما را کم می کند و استقامت را پائین می آورد اما درست برعکس است . بدون افت و خیز در قند خون (که معمولاً ناشی از مصرف کربوهیدرات است) بدن به یک ثبات می رسد و سیستم عصبی مؤثر تر عمل می کند اکثر مردم پس از چند روز رعایت رژیم پس بارگیری افزایش قدرتی سریع در حد ۵ درصد را گزارش می کنند. به همین دلیل است.

یک طرح ساده

همه نمی توانند در ساعت ایده آلی که معرفی شد (۵عصر) تمرین کنند برای اینها اصلاحاتی وجود دارد اما ساده ترین کار این است که به قواعد ذکر شده متعهد باشید: کربوهیدرات را از بعد تمرین یا ۶ عصر شروع کنید به مصرف . اگر صبح ها تمرین میکنید بعد از تمرین یک وعده نوشیدنی کربوهیدراتی بخورید. اگر هم دیرتر تمرین می کنید قبل از خواب تا حداکثر ممکن بارگیری کربوهیدرات انجام دهید. راه های زیادی برای اصلاح رژیم متناسب با شرایط شما وجود دارد. فراموش نکنید رشد بهتر با تغذیه . تمرین . و ریکاوری میسر میباشد.

جدول ارزش غذایی کربو بیس ۲۰۰۰ گرم

میزان هر وعده۶۰ گرم
میزان مصرف در روز۱۸۰ گرم
پروتئین۰ گرم
مجموع کربوهیدرات۵۶ گرم
قند مجاز۰ میلی گرم
مجموع چربی مجاز۰ گرم
کلسترل۰ گرم
فایبر خوراکی۰ میلی گرم
نشاسته۶۰ گرم
کلسیم۶۰۰ میلی گرم
سدیم۰ گرم
پتاسیم۰ گرم
آهن۰ میلی گرم
ویتامین A۱۰۰۰ واحد
ویتامین C۶۰ میلی گرم
کالری۱۰۰۰ کیلو
وزن۲۰۰۰ گرم

دیدگاه کاربران

7 + 1 =
Loading